FAQ

Registrace na závod

Registraci můžete provést pomocí formuláře v sekci registrace. Registrace přijímáme pro všechny kategorie do 28.08.2023.

Platba startovného

Startovné uhradíte převodem na účet 2201583387/2010. Více informací a platební instrukce Vám dorazí na email po zaregistrování. 

Kde si ověřím, zda jsem správně zaregistrován a mám zaplaceno

Registraci a platbu si snadno ověříte v sekci startovka.

Vrácení startovného

Zaplacené startovné je nevratné. Startovné lze po dohodě s pořadatelem do 28.08.2023 převést na jiného závodníka

Ubytování v místě konání závodů
Ubytování je po dohodě s pořadatelem možné i v místě konání akce (dvě chatky pro 6 osob). Dále můžete případně přespat v autě na parkovišti nebo si postavit stan u auta v areálu a odjet až v neděli. Také jsme vám vypsali pár tipů na ubytování v blízkém okolí, které jsou tzv. „pet friendly“ – Gutská Krčma, Gutská Bašta, Penzion Grunt Řeka, Penzion Tyra, Penzion u Haliny, Chata Javorový vrch, Penzion na Cymbálku, Penzion Zátiší, Penzion Tošanovice, Penzion Koliba 
Jaký bude harmonogram celého dne

Harmonogram celého dne Beskydského dogmaratonu naleznete v sekci propozice.

Bude na místě občerstvení

Určitě ano! Každý závodník který absolvuje trasu Dogmaraton, Short nebo Mini má nárok v rámci registrace na jídlo po závodě, které si zvolí při registraci. Na místě bude také možnost koupit dobroty z grilu, nealko i alko.

Odnesu si ze závodu něco na památku

Nachystali jsme pro Vás finisherské dárkové tašky. Navíc si také můžete objednat celou řadu produktů s logem našeho závodu v sekci E-SHOP a pevně věříme, že si s sebou odnesete úžasný zážitek.

Bude možnost parkování přímo v areálu závodu

Parkování je možné přímo v areálu PZKO Třinec – Guty na vyznačené ploše Parkoviště č. 1. Po naplnění kapacity parkoviště v areálu budou auta odkloněny na druhé parkoviště, které je ve vzdálenosti cca 500m od areálu Parkoviště č. 2.

Je Beskydský Dogmaraton zařazen do seriálu závodů MČR v dogmaratonu?

Ano závod je součástí a probíhá dle pravidel Mistrovství České republiky v Dogmaratonu.

Mohou se osoby mladší 18-let účastnit závodu?
Osoby mladší 15 let se Beskydského Dogmaratonu můžou účastnit pouze v doprovodu osoby starší 18 let. Osoby starší 15 let, které však nedosahují věku 18 let, se Beskydského Dogmaratonu můžou účastnit pouze v doprovodu osoby starší 18 let nebo s písemným souhlasem svých zákonných zástupců.
Může jeden psovod závodit s více psy?
Je jen na psovodovi s kolika psy půjde závod. Více psů je někdy také více starostí a těžší výbava, takže to není vnímáno jako zvýhodnění oproti jiným závodníkům.
Může se závodníkem jít doprovod bez psa?

Doprovod druhé či více osob během závodu je dovolen za předpokladu, že doprovod dodržuje pravidla. Je přísně zakázáno v průběhu akce přijímat jakoukoli pomoc od třetích osob, zejména od doprovodu, s výjimkou (ošetření závodníka nebo psa, doplnění vody, stravy apod.) ideálně od místních obyvatel. Doprovod nesmí závodníkovi dělat tzv. vodiče, čili pohybovat se musí vždy na úrovni závodníka nebo za ním. Není povoleno aby doprovod byl před závodníkem. Doprovod také nesmí závodníkovi nést povinnou výbavu. Doprovod pokud nemá uhrazené startovné nemá nárok na občerstvení po závodě zdarma, finisherskou dárkovou tašku a další služby, na které má nárok řádně zaregistrovaný závodník, viz sekce registrace. 

Mohu se rozhodnout, že závod nedojdu? Co dělat když se ztratím?

Pokud ze závodu odstoupíte, je nutné nás o tom informovat na telefonním čísle +420 723 695 705, abychom vás nehledali. V případě zranění Vám také poskytneme maximalní možnou podporu, která bude v našich silách. Případně můžete kontaktovat i Horskou službu na čísle +420 1210. Obě tyto čísla mají také všichni řádně zaregistrovaní závodníci na startovací kartě i mapě.

Je v areálu závodu zajištěna zdravotní pomoc?

Medic point je součástí našeho závodu a na místě je přítomen lékař či sestra. Při zranění či vážných zdravotních potížích závodníka nebo jeho psa, zajistíme zdarma odvoz z trati. Odvoz si domluvíte na telefonním čísle +420 723 695 705.

Pořádáte i jiné závody během roku?

Pořádáme zimní závod Beskydský Winter Dog Race a online závod Virtual Dog Race.